Govor Skupština Finansije

Kad SNS pokuša da se drži teme, a ne znaju o čemu govore

Monolog ili recitacija: subvencija ili investicija? Ovako izgleda kada poslanici SNS-a pokušaju da se drži teme u Skupštini, a ne znaju o čemu pričaju. Zato beže od rasprave, vređaju i prete đavolom koji dolazi po svoje. Slažemo se, eto đavola već u aprilu.

Pogledajte celu raspravu

Oznake

Saša Radulović

Rođen 1965. godine. Odrastao u Sarajevu gde završio osnovnu i srednju školu i Elektrotehnički fakultet 1989. godine, smer automatika i elektronika. Nakon diplomiranja dobio je posao u Simensu u Nemačkoj gde je radio na nuklearnim elektranama. Karijeru je 1993. nastavio u Kanadi i SAD gde je bio je aktivni učesnik buma Silicijumske doline. U Srbiju se vratio 2005. godine.

Sa Vericom Barać i Miroslavom Milenović borio se protiv korupcije i radio na slučajevima 24 pljačkaške privatizacije. Bio je finansijski ekspert tužilaštva za stečaj i berzu, držao treninge za tužioce i policijske inspektore za privredni kriminal. Pet meseci bio je ministar privrede u Vladi Srbije i za to vreme sprečio pljačku braćeVučić, Siniše Malog, Mlađana Dinkića, koji su nastavili tamo gde je Tadićeva vlast stala.

Uverio se da je Aleksandar Vučić centar korupcije, izašao iz Vlade i sa saradnicima osnovao pokret “Dosta je bilo” čiji je cilj da pobedi i uvede sistem, pravnu državu jakih institucija i slobodnih medija, zaustavi partijsko zapošljavanje, uvede transparentnost i čiste račune.

Saša Radulović je dokazano najveći borac protiv režima Aleksandra Vučića i partokratije koja ubija Srbiju. Ako Aleksandar Vučić nekoga ne sme da pogleda u oči, onda je to Saša Radulović. Sprečio ga je u pljački tada, sprečiće ga u pljački i sada.

Komentari

Klikni ovde da postaviš komentar

    • Bilo kako bilo, nama je javni dug za pet godina uvecan za preko 10 milijarde evra a kakvi su efekti, cista nula, nikad gore, djilas se tolko zaduzio al nam ostade dva mosta, sta ovi uradise? Cujem da ce da prave hleb kao maketu, nazalost.

  • Subvencije su Dinkicev model.
    Postoje dobre stvari kao sto je diversifikacija ekonomije,trziste, tehnologije,smanjenje nezaposlenih, organizacija.
    Ali sa druge strane imamo negativnih stvari kao sto
    1. Male plate i losi uslovi rada.
    2.Nedovoljan razvoj ekonomije.
    3. Gusenje domacih proizvodjaca u istoj bransi.
    Takodje se ne poklanja paznja dovoljna razvoju malih i srednih preduzeca, drzavnoj aktivnosti, domacoj privredi, zadruga, radnickom akcionarstvu i neprofitnom sektoru. Stoga bi se prvenstveno tu paznja trebala pokljnjati.
    Za investotore mogu se dati neke olaksice ako innvestiraju u
    1.Sektore gde nema razvijenih domacih proizvodjaca
    2.Nerazvijene delove zemlje
    Ali oni moraju dati minimum plate 400 evra i normalne uslove rada.

    • @Nikola
      Upravo tako. Što se tiče rasprave, iz mog ugla ona je bila obostrano sadržajna bez velikih prekršaja (omalovažavanja) iako je u nekim momentima bila na ivici toga.

  • Buhuahaha 😀 Kakav diletant. Izgleda ko da je pročitao nešto na vikipediji uz koji vinjačić pa mu se malo pomutilo sve….

  • Trebao je Radulovic samo da napravi jos jedan korak i ovom sns “strucnjaku” zaista na primeru objasni razliku izmedju subvencije i investicije. Problem je sto ni prost narod nema pojma u cemu je sustinska razlika. Nije to naravno jednodimenzionalno, posledice subvencionisanja su slojevite. Ali opet dobro ga je zakucao sa zahtevom da navede knjigu haha. Stvarno mi je milina da slusam Radula, smireno, autoritativno i harizmaticno. Ne secam se da sam se ikada u potpunosti slagao sa stavovima bilo kog naseg politicara. Sada to jeste slucaj, ne smao da se slazem vec i dodatno uchim. Ali, DJB nisu politicari, vec pristojni, civilizovani i svetski ljudi. Napokon neko da nam da nadu. Istrajte!

  • Evo sta kaze wikipedia:

    “Keynes argued that the solution to the Great Depression was to stimulate the country (“inducement to invest”) through some combination of two approaches:
    1. A reduction in interest rates (monetary policy), and
    2. Government investment in infrastructure (fiscal policy).”

    Znaci smanjnje kamatnih stopa za kredite privredi i investicija drzave u infrastrukturu… Ni s od subvencija…

  • Poslanici DJB bi trebalo Maju Gojkovcic /na sednici koja je u toku/ da pitaju sta seljak u Gornjioj Trepci /rodno selo Majinih predaka/ ima od Jorgovanke Tabakovic a poslanici SNS ne predlazu da joj se plata smanji.

  • Evo šta kaže istraživanje:”Polovina Srbije optimisti (to su glasači SNS, SPS…)! BEOGRAD – Više od polovine građana Srbije procenjuje da bankrot države nije realan i da će Srbija uspeti redovno da servisira spoljni dug, dok je u regionu situacija drugačija (zašto?)”.
    E sad uporedimo sa:”Čak 40 procenata srpskih učenika iz osnovne škole izađe funkcionalno nepismeno – i tako godinama akumulacijom dovodi do 700.000 nepismenih u Srbiji + funkcionalno nepismeni = više od polovine građana optimista. Razloga za optimizam međutim nema jer se zemlja zadužuje besomučno, primanja su umanjena, porezi i cene uvećani, kvalitet života spušten, mladi napuštaju zemlju…
    Malo je razloga za euforiju! Ipak iskustvo uči da Nemci čak i kada su bili pred kapitulacijom nisu shvatali da je gotovo uprkos svim parametrima koji su ukazivali na to. Verovali su Fireru! Da li smo mi takođe pred kapitulacijom ali to shvataju samo stotine hiljada mladih koji odlaze sa kartom u jednom pravcu?

    • Situacija jeste teška, ali i dalje ima dovoljno kritične mase pristojnih ljudi koji mogu da glasaju za zdravu opciju na aprilskim izborima. April nije daleko pa će i da se dokaže to.